A spárga szezonnal kezdődik nálunk is a spárga-krémleves őrület. Zöld vagy a fehér spárgát válasszunk!? Mindkettő finom, bár én ha tehetem inkább zöldet veszek. Szerintem tovább friss marad, mint a fehér vagy a lila. Szinte nem is kell pucolni és szeretem a karakteresebb ízét. A fehérnél vigyázni kell nehogy fásat vegyünk de mindenképpen többet kell pucolni majd a végén, utólag át kell szűrni, nehogy a fás részek elrontsák az étkezés örömét.
Vásárlásnál a körmöddel, ha kicsit megnyomod a spárga szárát és simán ,,belepattan,, az a zsenge. Viszont ránézésre is jól meglehet állapítani, melyik a friss-lédús növény, így nem kell végigmarni a zöldségesnél fellelhető összes spárgát.?
A spárga szezonja, április végétől júniusig tart. Grillezve nagy szemű sóval, friss borssal vagy rántva is Isteni. Emellett megpárolhatjuk vajon, vagy akár készíthetünk belőle, előételt mártással, köretet vagy akár salátát is.
Kalóriaszegény, nagyon vitamindús zöldség. Mi nyersen is fogyasztjuk.
Megtisztítjuk a spárgát. A végeit mindenképpen levágjuk, a csúcsát ami a leggyengébb kb. 3 cm-re; azt levágjuk és félretesszük mivel az később is rakjuk bele a főzővízbe. ( ha egyáltalán belerakod)
A zöld spárgát inkább csak blansírozzuk kb 3-5 perc alatt készre főzzük. A fehéret pedig 10-15 perc alatt. Turmixoljuk, ízesítjük, tálaljuk.
Tippek;
-Ha egész spárga szálakra van szükséged; kösd össze őket, állítsd bele a vízbe úgy; hogy a spárga csúcsa a víz felé érjen; így nem fő csak gőz pára alatt fog puhulni. Ha túl magas a spárga, fedőnek egy másik lábast boríts rá.
-A főzővízbe ajánlott rakni egy kis cukrot és szódabikarbónát. A szódabikarbóna egyrészt segít megőrizni a spárga színét, másrészt a bikarbóna lúgossága megbontja a növényi sejtfalat.
Hozzávalók:
500 dkg spárga
1 liter víz
40 dkg vaj
1 hagyma
1 citromlé ízlés szerint
1 dl növényi tejszín (kihagyható, ilyenkor több vajat rakunk bele)
só, fehér bors
friss zöld fűszer pl; petrezselyem, medvehagyma,
#spárgakrémleves #gyorsanfinomat #vegánleves #vegánvera