Az új Emily Párizsban ugyanúgy ahogy az előző évadok is, friss, szórakoztató és vizuálisan lenyűgöző élményt nyújt, miközben továbbra is hozza a könnyed, romantikus hangulatot, amit a rajongók megszoktak. A háttér továbbra is gyönyörűen díszíti a sorozatot, a divat pedig ismét kifogástalan. Bár a cselekmény néha kiszámítható, a sorozat könnyed szórakozást kínál a romantikus drámák kedvelőinek. Ez így röviden.
Picit hosszabban, és mélyebben foglalkozva a sorozat évadaival, Lily Collins valóban jól hozza Emily karakterét, és aki egy kis Audrey Hepburn-t érez felfedezni benne az teljesen találó, hiszen Collins eleganciája és bája megidézi a klasszikus filmes ikont és stílust. Van a sorozatnak egy bugyuta és egy elgondolkodtató szála is, főleg az utóbbit emelnénk ki : a szerelmi három- és a többszögek könnyedsége, amelyekben a karakterek túl könnyen továbblépnek, értve a testi kapcsolatok moralitását és azoknak erkölcsét.
Ez a fajta gyors váltás a kapcsolatokban, azt a benyomást keltheti, hogy az érzelmi és testi kapcsolatoknak nincs valódi mélységük vagy erkölcsi alapjuk. Legalábbis mifelénk..Mert értjük mi… de vajon hosszú távon jó-é?…. hisz pszichológiai szempontból vegyes hatásokat gyakorolhatnak a nézőkre. A gyors továbblépés és a testi kapcsolatok látszólagos könnyedsége olyan üzenetet közvetíthet, hogy az érzelmek és a kapcsolatok nem igazán igényelnek mélységet vagy hosszú távú elköteleződést.
Ez a fajta ábrázolás hosszú távon torzíthatja a valós kapcsolatokról alkotott képet, ahol az érzelmi kapcsolatok mélysége, a hűség és a felelősségteljes hozzáállás fontosak lennének. A moralitás és az erkölcs háttérbe szorítása elvonhatja a figyelmet arról, hogy a kapcsolatok nem csupán jó élmények halmaza, hanem felelős döntések sorozata is. Ez a narratíva könnyen azt sugallhatja, hogy a kapcsolatok pusztán a pillanat öröméről szólnak. Az ilyen ábrázolások hosszú távon hozzájárulhatnak az érzelmi elköteleződés elértéktelenedéséhez, mivel normalizálják a felszínes kapcsolatok laza kezelését. Az érzelmi kapcsolatoknak azonban – különösen a valós életben – van mélységük, és fontos lenne, hogy a kapcsolati intimitás és az erkölcsi felelősség is helyet kapjon az ilyen történetekben.
A fiatalok számára ez aggasztó üzenet lehet, hiszen a sorozatban nem feltétlenül az érzelmi felelősség, hanem inkább a szórakozás, az élvezet és a “gyors” továbblépés kap hangsúlyt. Bár a sorozat fiktív és idealizált, ezek a könnyed döntések valós hatással lehetnek arra, hogyan látják a nézők a kapcsolatokat, főleg fiatalabb korban, amikor az ilyen narratívák befolyásolhatják a valódi szerelmi élethez való viszonyulást. A sorozat stílusából adódóan persze a romantika (aminek igaziból nincs egy komoly kifutása) a humor és a dráma könnyedsége az, ami vonzó lehet, de számunkra ott van benne a NAGY morális kérdés, hogy mit is közvetít valójában a mai fiatalságnak a párkapcsolatokról és a felelősségről…..
Összességében a sorozat szórakoztató és vizuálisan is élvezetes.
Nálunk a maximális 10 pontból max. 6 a fentiek alapján.
fotó forrás: NETFLIX