Aki ma válaszolt: Lindsey Stirling

Örömmel jelentjük be, hogy Lindsey Stirling Budapestre érkezik, és október 11-én az MVM Dome-ban lép fel!

Stirling legújabb projektje, a Duality, egy izgalmas zenei utazás, amely a belső erő, a bölcsesség és az identitás témáit járja körül. A koncerten hallhatjuk legújabb kislemezeit, az Eye of the Untold Her, az Inner Gold és az Evil Twin című dalokat, melyekben Stirling egyedülálló stílusa, kreativitása és energiája bontakozik ki. Ebben a témában adott interjút!

Hogyan hasonlítanád össze a budapesti előadást a turné többi állomásával? Van valamilyen különleges történeted a magyar közönséggel vagy kultúrával kapcsolatban?

A budapesti közönség hihetetlenül udvarias és tiszteletteljes. Emlékszem, amikor az első számunkat eljátszottuk, a közönség teljes csendben várt, amíg az utolsó hang is elhalt, mielőtt tapsolni kezdtek. Egy pillanatra meg is ijedtem, azt hittem, nem fognak tapsolni!:-) Aztán rájöttem, hogy ez az ő módjuk arra, hogy kifejezzék a tiszteletüket és elismerésüket, ami nagyon megható volt számomra.

Tudnál megosztani egy kulisszák mögötti történetet vagy egy emlékezetes pillanatot Budapestről?

Élénken emlékszem, amikor először sétáltam végig Budapest utcáin. Lenyűgözött a gyönyörű építészet – a katedrálisok, a hidak – minden lélegzetelállító volt. Ez olyan szembetűnő kontraszt az Egyesült Államokhoz képest, és igazán mély benyomást tett rám. Van valami megmagyarázhatatlan varázsa Budapest történelmének és építészetének.

Mi inspirálja leginkább a zenédet?

Nagyon sok inspirációt találok az irodalomban, különösen a wellnessről, az elméről és az egyensúlyi, teljes életmódról szóló könyvekben. Ezek a könyvek nemcsak abban segítenek, hogy a legjobb önmagam legyek, de ötleteket is adnak néhány kedvenc dalomhoz. Csodálatos, hogy egy önfelfedezésről vagy mindfulnessről szóló írás hogyan tud zenévé alakulni.

Hegedűművészként, aki a klasszikus és a modern stílust ötvözi, milyen közönségreakciókat tapasztaltál a turnéid során? Észreveszel különbségeket a kontinensek között?

A közönség reakciói határozottan eltérőek helyről helyre. Még az Egyesült Államokban is más a hangulat államonként. A nyugati parton általában lazábbak az emberek, míg a keleti parton sokkal energikusabbak. Európában általában nagyon lelkes a közönség, sokkal inkább, mint a legtöbb helyen az Államokban. Mexikó és Dél-Amerika közönsége viszont elképesztően vad – a legjobb értelemben!

Hogyan állítottad össze a koncert setlistjét? Van valami különleges dal, amit a magyar közönségnek szentelsz?

Amikor egy setlistet készítek, érzelmi utazásként gondolok rá. Azt szeretném, hogy a közönség gördülékenyen élje meg a dalok érzelmi ívét, ahol egyik dal természetesen kapcsolódik a másikhoz mind érzelmi, mind energetikai szinten. Az előadásaimat háromfelvonásos történetként építem fel, ahol minden felvonásnak megvan a maga hangulata, színvilága és hangzása. Ami Magyarországot illeti, mindig igyekszem valami különlegeset hozni az előadásra. Azt hiszem, ennek a koncertnek az érzelmi íve biztosan meg fogja érinteni a magyar közönséget.

Milyen üzenetet küldenél a magyar közönségednek?

Nagyon izgatott vagyok, hogy visszatérhetek! Túl rég volt már, hogy utoljára a gyönyörű városotokban jártam, és alig várom, hogy lássátok, mennyit fejlődtem előadóként. Biztos vagyok benne, hogy még az is, aki soha nem hallotta a zenémet, remekül fog szórakozni a koncerten. Alig várom, hogy megoszthassam veletek ezt az élményt!